Fotbal - zábava davů

Něco málo o hráčích

Jsou určité věci, bez kterých by fotbal prostě neexistoval. Mezi těmito věcmi jsou právě hráči. Jenže právě hráči si někdy pod sebou uřezávají větev…

Když na hráče padne smůla…

Zlomená nohaNeslavný rekord v počtu zlomených nohou v jediném střetnutí - tři - patří již téměř století propagačnímu fotbalovému zápasu z pravěku maďarského fotbalu. Cosi podobného, ale v zápasech jediného ligového kola, se stalo v roce 1972 ve Francii. Ze hřišť v Monaku, Bordeaux, Montpelier a Sochaux odnesli se zlomenými nohami čtyři hráče.

Největším smolařem mezi fotbalisty byl belgický reprezentant Wilfried van Moer. Měl čtyřikrát zlomenou pravou nohu, kromě toho mu dvakrát operovali koleno. Po těchto zraněních se vrátil na hřiště a patřil mezi nejlepší belgické hráče na ME 1980 a MS 1982.

Znak FK Crvena Zvezda BělehradNeuvěřitelná smůla se přilepila na Crvenu Zvezdu Bělehrad na jaře 1981. v krátkém čase pro vážná zranění přišlo mužstvo o čtyři brankáře. Brankář č. 1 Simeunovič se zranil v pohárovém střetnutí v Miláně, brankář č. 2 Ljukičan si zlomil ruku, brankář č. 3 Živanovič utrpěl v mistrovském střetnutí zlomeninu nosu, ale i tak musel dohrát do konce, protože za něj nebyla náhrada. Čtvrtý brankář odpočíval doma. Kolo předtím si natrhl při rozcvičce sval.