Fotbal - zábava davů

Něco málo o magii

Obecně se soudí, že o výsledku zápasu rozhoduje jedině buď snaha hráčů na hřišti nebo snaha kohokoliv v zákulisí. Že však o vítězství může rozhodnout i magie, to jen tak někdo neví…

Čáry máry fuk!

Hráči Flamenga Rio de Janeiro si chtěli zabezpečit vítězství nad Fluminense, proto před vzájemným zápasem vysbírali cigaretového špačky odhozené fanoušky soupeře a v noci je zakopali pod trávník stadionu. Přesto vítězství nepřišlo, zápas se skončil remízou. Později vyšlo najevo, že podobný ceremoniál připravili i hráči Fluminense.

Sepp PiontekDruhý případ se stal na Haiti. Reprezentační mužstvo této země se pod vedením trenéra Seppa Pionteka z NSR (později se proslavil jako trenér Dánska) připravovalo na rozhodující zápas o postup na MS 1978 s Mexikem. Ve dvě v noci se všichni vkradli do místnosti, kde na ně už čekal šaman karibsko-afrického kultu voodoo. Bodrý šaman, oficiálně vystupující jako příslušník ochranné stráže, začal hned kouzlit a hypnotizovat fotbalisty. Sliboval jim, že vyhrají 2:0 - jestliže, pravda, poslechnou jeho a ne trenéra. Odpoledne Piontek s hrůzou sledoval, co to jeho svěřenci na hřišti vyvádějí. Namísto domluvené opatrné hry bezhlavě útočili a nakonec prohráli 4:1.